Strefa czasowa: UTC + 1

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 cze 2011, o 14:08 
Offline
Pr0-GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2011, o 17:54
Posty: 247
Obrazki: 20
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Gothic, FIFA
Steam Login: mrpicek
Share on Facebook Share on Digg Share on MySpace
W tym temacie pokażę wam kilka ptaszników oraz krótki ich opis ;D

1. Brachypelma albopilosum (Ptasznik kędzierzawy)
Obrazek
Ptasznik kędzierzawy (Brachypelma albopilosum) – duży pająk z rodziny ptaszników. Gatunek sklasyfikowany przez Valerio w 1980 roku.
Ptasznik naziemny, zamieszkujący wilgotne lasy tropikalne Kostaryki. Często też spotykany w innych krajach Ameryki Południowej i Środkowej: Brazylii, Panamie, Gwatemali, Wenezueli, Meksyku. Sam kopie sobie kryjówki w ziemi lub zamieszkuje opuszczone norki gryzoni.
Jest to dość duży ptasznik, dorosła samica dorasta do 8 cm "ciała" (rozmiary ptaszników zwyczajowo podaje się jako długość od początku szczękoczułek do końca odwłoka, zważywszy na problemy z dokładnym wyznaczeniem długości odnóży), samiec jest nieco mniejszy, dorasta do około 6-7 cm.
W ubarwieniu dominują różne odcienie brązu, czasem szarości. Odnóża oraz odwłok pokryte są jaśniejszymi, kręconymi włoskami (stąd nazwa kędzierzawy).
Gatunek ten charakteryzuje dość szybki wzrost, mimo to samice dożywają nieraz 20 lat.
Uznawany za jeden z najłagodniejszych gatunków ptaszników. Jak większość ptaszników zza oceanu nie posiada on silnego jadu, a w razie zagrożenia próbuje ucieczki. Dopiero gdy ta zawodzi "wyczesuje" włoski z odwłoka, które w przypadku wchłonięcia niemile doświadczają napastnika. Często hodowany w domach, stosunkowo odporny na "błędy" hodowców, łatwo rozmnażany w niewoli, w jednym kokonie nieraz jest około 1000 jaj.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ptasznik_k%C4%99dzierzawy

2. Brachypelma smithi (Ptasznik czerwonokolanowy)
Obrazek

Brachypelma smithi (Ptasznik czerwonokolanowy) - duży pająk z rodziny ptaszników.
Ptasznik naziemny, zamieszkujący półpustynne tereny Meksyku oraz sawanny.
Dorastający do 7-8 cm "ciała" (rozmiary ptaszników zwyczajowo podaje się jako długość od początku szczękoczułek do końca odwłoka, zważywszy na problemy z dokładnym wyznaczeniem długości odnóży), pięknie ubarwiony pająk. Na wolności występuje w Meksyku. Gatunek ten został sklasyfikowany w 1897 roku przez Cambridge'a. Inne nazwy to Eurypelma smithi i Euathlus smithi. Angielska nazwa tego pająka to Mexican Redknee Tarantula.
Jest to pięknie ubarwiony ptasznik, który przez swą urodę został prawie całkowicie wytępiony w środowisku naturalnym. Z tego powodu został wciągnięty na listę gatunków prawnie chronionych. Obecnie nieporównanie więcej osobników tego gatunku znajduje się w naszych domach niż na wolności – mnoży się z dużym powodzeniem w hodowlach amatorskich.
Ze względu na swój atrakcyjny wygląd oraz na dużą liczbę młodych w kokonie ptasznik ten często gości w naszych domach.Dorosły pająk jest przepięknie ubarwiony: tarczkę grzbietową ma czarną z perłową obwódką, odwłok czarny z dłuższymi, perłowymi włoskami, na odnóżach znajdują się pomarańczowe plamki. Nie ma różnic w ubarwieniu samca i samicy. Dojrzały samiec ma na nogogłaszczkach narządy kopulacyjne (tzw. bulbusy), a na przedniej parze odnóży haczyki. Imponujące rozmiary, 7-8 cm ciała, osiągają po około 6 latach. Dojrzałość płciową samice osiągają po około 4-5 latach, samce po 3-4 latach. Przy wysokiej temperaturze hodowli czas oczekiwania na dojrzałość można skrócić o około rok.
Pokarm to różnego rodzaju owady: świerszcze, karaczany, szarańcza, larwy mącznika młynarka, owady łąkowe. Wyrośniętym osobnikom można podać od czasu do czasu małą myszkę. Często młode osobniki Brachypelma smithi niechętnie przyjmują pokarm. Można wtedy podwyższyć temperaturę i wilgotność w terrarium, ale nie jest to gwarancją wzrostu apetytu. Jeżeli pająk nadal jest niejadkiem - no cóż, trzeba się z tym pogodzić. Pająki karmimy raz, dwa razy na tydzień, młode trzy, cztery razy w tygodniu. Nie zjedzone resztki pokarmu należy usunąć, aby nie dopuścić do rozwoju pleśni. Zazwyczaj bardzo łagodne, rzadko kiedy trafiają się agresywne osobniki. Przestraszony wyczesuje parzące włoski z odwłoka. Jad nie stanowi zagrożenia dla człowieka.
Pięknie ubarwiony ptasznik, został niemal całkowicie wytępiony. Więcej osobników znajduje się w domach terrarystów, niż na wolności w naturalnym środowisku.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Brachypelma_smithi

3. Ptasznik czerwononogi (Brachypelma boehmei)
Obrazek

Ptasznik czerwononogi (Brachypelma boehmei) - ptasznik naziemny, zamieszkujący meksykańskie dżungle.
Dość duży ptasznik, samica dorasta do 7-8 cm "ciała" (rozmiary ptaszników zwyczajowo podaje się jako długość od początku szczękoczułek do końca odwłoka, zważywszy na problemy z dokładnym wyznaczeniem długości odnóży), samiec jest nieco mniejszy, osiąga do 6 cm.
Ubarwienie: czerwone nogi, czerwono-bordowy karapaks, czarny odwłok często pokryty czerwonymi włoskami.
Gatunek dość długowieczny, samice dożywają do 20 lat.
Dość spokojny, niezbyt szybki ptasznik. Zaniepokojony wyczesuje włoski parzące z odwłoka. Jad nie stanowi zagrożenia dla człowieka.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ptasznik_czerwononogi

4. Brachypelma vagans (ptasznik czerwonoodwłokowy)
Obrazek

Brachypelma vagans – gatunek dużego pająka z rodziny ptasznikowatych (Theraphosidae).
Ptasznik naziemny, zamieszkujący wilgotne obszary Ameryki Środkowej.
Jest to dość duży ptasznik, ciało dorosłej samicy dorasta do 7,5 cm długości (rozmiary ptaszników zwyczajowo podaje się jako długość od początku szczękoczułek do końca odwłoka, zważywszy na problemy z dokładnym wyznaczeniem długości odnóży), samiec jest nieco mniejszy, dorasta do około 6,5 cm.
W ubarwieniu tego ptasznika dominuje głęboka czerń, karapaks czarny z jasną obwódką, czarne odnóża, czarny odwłok, na którym widoczne są karminowe włoski.
Gatunek ten charakteryzuje dość szybki wzrost, mimo to samice dożywają nieraz 20 lat.
Osobniki tego gatunku bywają agresywne, ich reakcje są często nieprzewidywalne.
Jad nie stanowi zagrożenia dla człowieka.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Brachypelma_vagans

5. Acanthoscurria geniculata (Ptasznik białokolanowy)
Obrazek

Ptasznik białokolanowy (Acanthoscurria geniculata czyt. akantoskuria genikulata) – duży pająk z rodziny ptaszników.
Na wolności występuje w Brazylii. Gatunek ten opisał w 1841 roku C. L. Koch. Polska nazwa tego gatunku to: ptasznik białokolanowy.
Wygląd
Podstawowe ubarwienie tego ptasznika jest czarne, natomiast wszystkie golenie na odnóżach są białe. Między goleniami 1 i 2 licząc od karapaksu występują dwa białe paski wyraźniej widoczne u dużych osobników. Między pozostałymi goleniami paski te są słabo widoczne lub ich brak. Odwłok pokryty czerwonymi włoskami.
Behawior
Gatunek ten w większości przypadków jest agresywny i nie waha się zaatakować, jednak zdarzają się też łagodne osobniki. Jednak zalecane jest manipulowanie w terrariach przy pomocy pęset, aby uniknąć ugryzienia. Zaniepokojony wyczesuje również włoski parzące. Są to pajączki powolne, ale spłoszone potrafią szybko biegać. Aktywny całą dobę, jednak najbardziej wieczorami i w nocy.
Dymorfizm płciowy
Nie ma różnicy w ubarwieniu samca i samicy. Widoczny u dojrzałych osobników. U samca po ostatniej wylince pojawiają się na nogogłaszczkach narządy kopulacyjne, a na pierwszej parze odnóży haczyki.
Rozmnażanie
Przed kopulacją należy nakarmić pająki, zwłaszcza samicę, aby uniknąć zjedzenia samca przed lub po kopulacji. Po kopulacji samica po około 100-120 dniach składa kokon, w którym nie rzadko jest ponad 1000 maluchów.
Uwagi
Pająki należy hodować pojedynczo, gdyż są kanibalami. Gatunek polecany dla osób posiadających doświadczenie w hodowli ptaszników.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Acanthoscurria_geniculata

6. Brachypelma emilia
Obrazek

Brachypelma emilia - duży pająk z rodziny ptasznikowatych.
Ptasznik naziemny, zamieszkujący zarówno suche, jak i wilgotne tereny Panamy i Meksyku.
Średniej wielkości ptasznik, dorosła samica dorasta do 5-7 cm "ciała" (rozmiary ptaszników zwyczajowo podaje się jako długość od początku szczękoczułek do końca odwłoka, zważywszy na problemy z dokładnym wyznaczeniem długości odnóży), samiec jest nieco mniejszy. Ubarwienie czarno-jasnoczerwone. Karapaks z charakterystycznym trójkątnym wzorem, nogi w czarno-jasnoczerwone pasy.
Niezbyt agresywny gatunek, dość powolny, jad nie stanowi zagrożenia dla człowieka.
Zaniepokojony wyczesuje parzące włoski z odwłoka.
Długo żyjący (samice dożywają do 20 lat), dość wolno rosnący ptasznik.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Brachypelma_emilia

7. Lasiodora parahybana (Ptasznik olbrzymi)
Obrazek

Ptasznik olbrzymi (Lasiodora parahybana) – brazylijski pająk osiągający do 11 cm długości (z odnóżami nawet do 26 cm).
Gatunek został sklasyfikowany w roku 1917 przez Mello-Leitao. Jest dopuszczony do obrotu w Polsce i nie jest objęty konwencją CITES. Dominuje ubarwienie czarne, ale spotyka się również osobniki brunatne, brązowe i szare. Ptasznik pokryty jest jasnymi włoskami. Jest to drugi pająk co do wielkości i masy ciała (największym i najcięższym pająkiem jest Theraphosa blondi, spotkany był okaz mierzący 14 cm "ciała", a z odnóżami ok. 30 cm, ważył aż 80g).
Ten gatunek jest przeważnie agresywny w stosunku do człowieka, ale nie ma silnego jadu. Trzeba jednak mieć na względzie fakt, że dorosły pająk dysponuje dużą ilością jadu, co rekompensuje jego stosunkowo niewielką siłę. Przy takich rozmiarach pająka, jego szczękoczułki są również pokaźne, a zadane nimi rany dość głębokie i długo się goją. Pająk przetrzymywany bez kryjówki zmienia ubarwienie na rudo-brunatne, które powraca do normy po kolejnej wylince. Za młodu mylony z Brachypelma albopilosum.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ptasznik_olbrzymi


Ciekawe jaki wam się podoba :D

 Zobacz profil 3692709 
 
PostNapisane: 29 cze 2011, o 14:31 
Offline
HardCore
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2010, o 13:25
Posty: 934
Obrazki: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: League of Legends
Steam Login: btq12 / testowe666
3/4

 Zobacz profil 13421729 
 
PostNapisane: 29 cze 2011, o 15:07 
Offline
24/7
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sie 2010, o 16:29
Posty: 459
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: FPS'y
Brachypelma smithi (Ptasznik czerwonokolanowy)

oraz

Lasiodora parahybana (Ptasznik olbrzymi)

ale i tak bym kupił sobie węża.

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2011, o 18:36 
Offline
Uzależniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2010, o 10:53
Posty: 305
Obrazki: 0
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Hitman
Platforma: xBox360
żaden :D nie nie lubie pająków :p

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2011, o 23:10 
Offline
Uzależniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2011, o 16:07
Posty: 250
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Duuużo tego...
Platforma: XBOX360
Ja preferuje tylko takie milutkie pajączki jak wałęsak brazylijski. :P

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2011, o 09:30 
Offline
Pr0-GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2011, o 17:54
Posty: 247
Obrazki: 20
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Gothic, FIFA
Steam Login: mrpicek
ptaszniki też są milutkie :D czasem tylko mogą pokąsać :] ale nie są groźne dla człowieka ich jad jest porównywalny z jadem pszczelim :]

 Zobacz profil 3692709 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Szukaj:
cron
Reklama
Projekt graficzny: Maciej Fikus | Kodowanie : Jarosław Wulnikowski
Przeglądasz forum jako gość, zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do forum
eCodile is IT company. Our goal are developing custom web application in Poland. We are using plenty the newest technology on frontend (Angular.js, backbone.js, SASS) and backend(node.js, MEAN.js, meteor) side application. eCodile focusing to bring the best real time web application for our client. For that type of application we use socket.io and node.js.