Strefa czasowa: UTC + 1

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: PS3 czy X-Box ?
PostNapisane: 15 lut 2011, o 21:12 
Offline
Uzależniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2010, o 10:53
Posty: 305
Obrazki: 0
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Hitman
Platforma: xBox360
Share on Facebook Share on Digg Share on MySpace
Witam, mam dylemat z zakupem konsoli. Chcę się zwrócic do was o radę, którą mi polecacie ? Która jest waszym zdaniem lepsza, tańsza, szybsza itd itp ?
Ja się na konsolach nie znam wcale więc powiedźcie mi pare słow o co chodzi w tych konsolach :D

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2011, o 21:55 
Offline
Uzależniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2011, o 16:07
Posty: 250
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Duuużo tego...
Platforma: XBOX360
Miałem podobny problem do twojego, choć mój polegał na tym, gdzie kupić konsolę, bo ceny były różne.
Otóż upatrzyłem sobie konsolkę Microsoftu Xboxa 360 Elite, ze względu na to, że da się go przerobić i grać na kopiach zapasowych bez konieczności wydawania 200zł za grę. Pomimo mego założenia przerobienia konsolki nadal śmigam na oryginalnym sofcie (nieprzerobionej), gdyż nie chcę ruszyć do gostka od przeróbki :D Satysfakcjonuje mnie gra Single Player tak więc płatny Live (usługa dzięki której możesz grać w sieci na Xboxie) mi nie przeszkadza. A jeśli chodzi o awaryjność konsolki to muszę się pochwalić, że już ponad pół roku hula bez zgrzytu, zero problemów. Zawsze w razie czego jest gwarancja MS ;)

Natomiast w PlayStation 3 jest na odwrót nie da się przerobić ale za to PSN (Play Station Network, usługa dzięki której gramy online na PS) jest darmowe. Więcej o niej nie mogę powiedzieć gdyż jej po prostu nie miałem, nigdy na niej nie grałem.

--------------------------


Cytuj:
tańsza

Tańszy jest Xbox.
Cytuj:
szybsza

Moim zdaniem tutaj niema czegoś takiego, która konsola jest szybsza, wszystkie gry będą chodzić na nich płynnie, bez mulenia bowiem gry przeznaczone na konsole są robione pod nie i ich możliwości.

----------------------------



Podsumowując i zbierając wszystko do kupy, zależy na czym Ci zależy. Jeśli chcesz grać po sieci to polecałbym PlayStation 3, gra przez sieć jest darmowa. Natomiast jeśli chcesz pograć tylko w singla to myślę, że Xbox w zupełności wystarczy, do tego dochodzi możliwość przerobienia go i odpalanie kopii zapasowych gier.

PS. Jeśli zdecydowałbyś się na kupno Xboxa to bierz tylko i wyłącznie Jaspera, najmniej awaryjny.

Wiem, że moja wypowiedź jest trochę zawiła za co przepraszam. Jeśli masz jakieś pytania to wal śmiało, a postaram się pomóc.

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2011, o 22:09 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2010, o 20:38
Posty: 443
Obrazki: 0
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Nie wybrano
Ulubiona gra: Ojciec Chrzestny
xbox tanszy, ceny gier są porównywalne. Minus xboxa to płacenie za mozliwosc grania po necie z tego co wiem (do co niektorych gier musisz miec konto gold z tak było kiedyś :P). Większa baza gier. I jak już kupujesz xboxa to z dyskiem

Ps3 droższy, lepszy sprzętowo (blueray) i chyba ma lepsza grafikę. I chyba w kazda gierke pograsz po necie bez placenia za jakies abonamenty.(ale nei jestem pewien) Ale PS3 ma ogromnego minusa za sony. Firma ta co teraz robi z klientami to w głowie się nie mieści. Np Sony z pewnym updatem firmwaru zabrała możliwośc używania linuxa w PS3. Co moim zdaniem jest niepoważne zeby zabierać funkcje sprzętowi za który zapłaciłem. Poza tym teraz sony np władowało również rotkita do konsoli.
Osobiscie z rok temu bym wybrał ps3 ale dzisiaj raczej bym był bardziej skłony do xboxa :P Nie wiem czemu tak. Poczekaj na info od kogos kto posiada konsole i ci dokladnie opisze ich minusy :D

 Zobacz profil 6037451 
 
PostNapisane: 15 lut 2011, o 23:40 
Offline
Uzależniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2010, o 10:53
Posty: 305
Obrazki: 0
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Hitman
Platforma: xBox360
Dzieki ziomki za odp :)
Ja też myślałem nad zakupem xBox'a. Bo ja chcę sobie pograć w singla, przez neta mało razy gram chyba że na pc.
W konsolach nie wiem do końca jak to jest: jest twardy dysk i mozna ściągać z xbox'a gry na dysk ? a potem instalować czy sie nie instaluje gier na konsole ?

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2011, o 15:02 
Offline
Uzależniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2011, o 16:07
Posty: 250
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Duuużo tego...
Platforma: XBOX360
Tak, gry możesz instalować na dysk lub też grać z płyty (lecz wtedy musisz się liczyć z doczytywanie gry podczas rozgrywki no i twój napęd cały czas pracuje). Więc jeśli kupisz Xboxa z dyskiem to instaluj gry na dysk. Jeśli chodzi o ściąganie to możesz pobierać dema gier itp. bezpośrednio na dysk konsoli (za pomocą Xbox Live) lub też ściągnąć je wpierw na komputer (w tym przypadku nie potrzebujesz aktywnego abonamentu Xbox Live, szukasz w sieci i pobierasz), a potem wypalić na płytę.

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2011, o 15:17 
Offline
HardCore
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2010, o 13:25
Posty: 934
Obrazki: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: League of Legends
Steam Login: btq12 / testowe666
Posiadam PS3. Grałem również na Xgównie i stwierdzam ,że tańsze w tym przypadku w stu procentach znaczy gorsze. Grafika biedna, pady mało wygodne, konsola się zawiesza, net jest płatny (pakiety). Jedyny plus jest taki ,że gry są tanie.

 Zobacz profil 13421729 
 
PostNapisane: 16 lut 2011, o 15:37 
Offline
Uzależniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2011, o 16:07
Posty: 250
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Duuużo tego...
Platforma: XBOX360
pady mało wygodne ? hah Ja jakoś mam xboxa i gra mi się bardzo dobrze, konsola mi się nie wiesza, a grafika jest praktycznie taka sama. Faktycznie wadą jest płatny Live ale nikt Cię nie zmusza do jego kupowania, prawda? Ceny gier są porównywalne i niema zasady, że na którąś konsol są droższe, a na drugą droższe. Tutaj raczej należy stwierdzić, że gry na konsole są sporo droższe od tych na PC.
Kolega tutaj prosił o pomoc w wyborze konsoli, oczekuje obiektywnych opinii, a nie zdań fanboyów, którzy już na początku swojego postu wrzucają na drugą konsolę. Skoro masz PlayStation 3 to napisz coś o niej, porównaj, a nie piszesz tylko, że masz PS3 a dalej tylko krytyka Xboxa.

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2011, o 16:06 
Offline
Uzależniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2010, o 10:53
Posty: 305
Obrazki: 0
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Hitman
Platforma: xBox360
Roger ma racje, nie chce krytyki i "wyzwisk" na drugą konsolę.

Ja chyba raczej kupie xBox'a, ale jeszcze mam kilka pytań.
Można z PC ściagać gry na xboxa a potem nagrywać je na płyty ? I czy są odpowiednie płyty na konsolę niż na PC ?
I czy w konsolach są karty graficzne, procesory itd np. chciałbym pograć w taką bardzo dobrą gre na konsoli, to odpali mi na niej? czy moja konsola nie bedzie spełniać wymagań gry ?

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2011, o 16:49 
Offline
Uzależniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2011, o 16:07
Posty: 250
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Duuużo tego...
Platforma: XBOX360
Rozumiem, że mówisz o pełnych wersjach. Tak, można ściągać gry i nagrywać je na płyty. Płyty takie jakie wkładasz do PC, w przypadku full wersji potrzebne są płyty Double Layer (o pojemności 8,5GB). Aby odpalić tak ściągniętą grę należy wcześniej przerobić konsolę (zmienić oprogramowanie napędu).
Oczywiście, że w konsolach są procesory, pamięci itp. bo w końcu musi jakoś działać. Natomiast niema czegoś takiego jak wymagania w grach na konsole, wszystkie gry przeznaczone na Xbox 360 czy też PS3 są robione pod ten sprzęt (pod konsolę), a więc niema mowy o jakichkolwiek cięciach czy problemach z uruchomieniem gry.

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2011, o 21:29 
Offline
Uzależniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2010, o 10:53
Posty: 305
Obrazki: 0
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Hitman
Platforma: xBox360
aha, no spoko. Dzieki ziomek :)
no właśnie te przerabianie konsoli, słyszałem coś o tym ale nie wiem o co w tym chodzi. Na początku myślałem że rozkręca sie konsole i przemiania rózne płytki i tego typu sprawy :D
Czy to jest trudne takie zminienie oprogramowania napedu ?

 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Szukaj:
cron
Reklama
Projekt graficzny: Maciej Fikus | Kodowanie : Jarosław Wulnikowski
Przeglądasz forum jako gość, zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do forum
eCodile is IT company. Our goal are developing custom web application in Poland. We are using plenty the newest technology on frontend (Angular.js, backbone.js, SASS) and backend(node.js, MEAN.js, meteor) side application. eCodile focusing to bring the best real time web application for our client. For that type of application we use socket.io and node.js.