Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mafia 2
PostNapisane: 8 wrz 2010, o 20:10 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 wrz 2010, o 19:02
Posty: 10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Nie wybrano
Share on Facebook Share on Digg Share on MySpace
Kod:
Mafia II to kontynuacja wydanej w 2002 roku gry Mafia: The City of Lost Heaven autorstwa Illusion Softworks. Za część drugą odpowiada ta sama ekipa, która od roku 2008 znana jest pod inną nazwą (2K Czech). Prócz tytułów opowiadających o niesławnej włoskiej grupie przestępczej, firma znana jest między innymi z Hidden & Dangerous czy Vietcong.

Chociaż Mafia II jest kontynuacją, przedstawia zupełnie odrębną historię. Nie oznacza to, że rozbudowana fabularnie poprzedniczka poszła w zapomnienie - w dwójce znajduje się mnóstwo nawiązań i smaczków, czytelnych dla fanów (m.in. zeznania Tommy'ego Angelo wyświetlane w trakcie ładowania misji). Zmieniają się jednak główni bohaterowie, czas oraz miejsce akcji. Wcielamy się bowiem w postać Vito Scalettiego, w momencie, gdy kończy on służbę wojskową i zimą 1945 roku wraca do domu - monumentalnego Empire Bay (10 mil kwadratowych), będącego w rzeczywistości wirtualną adaptacją Nowego Jorku (odwzorowanego w dość luźny sposób, wraz z kilkunastoma charakterystycznymi budowlami, jak np.: Empire State Building czy most Brooklyński). Metropolia składa się z kilku różnych dzielnic (np. Chinatown, przemysłowa Millville, portowe Oysterbay i Southport, krainy bogaczy Kingstone i Highbrook), wśród których dla tej historii najważniejsze są oczywiście Małe Włochy (Little Italy). Vito, wraz z przyjacielem Joe Barbaro, próbują odnaleźć się na powrót w tej rzeczywistości. Nie zamierzają jednak zatrudnić się w dokach jako tania siła robocza. Czeka na nich bowiem "kariera" w świecie przestępczym, w szeregach jednej z lokalnych rodzin mafijnych...


Tak głosi część opisu Mafii2 na www.gry-online.pl

Po wyjściu części pierwszej tej gry bywały momenty kiedy w ogóle nie odchodziłem od komputera. Gra się toczyła cały czas i zajmowała sporo czasu. Druga część gry niestety nie jest już tak dobra. Rozłożona jest ona na 15 rozdziałów ze wspaniałą grafiką lecz niestety, grafika nie nadrobi zbyt krótkiej rozgrywki. W niecałe dwie godziny da się przejść koło połowy tej gry. Ma ona natomiast całkiem ciekawą fabułę. Największym niewypałem dla mnie jest sterowanie pojazdami w tej grze gdyż jest bardzo... dziwne. Ale to tylko taki dodatek do gry. Przecież można chodzić na pieszo między miastami :) W grze bardzo spodobały mi się sposoby zarabiania pieniędzy. Bynajmniej na początku. Jednym ze sposobów jest kradzież aut i sprzedawanie ich staremu kumplowi naszego przyjaciela. Można za to zyskać całkiem niezła sumkę. Spodobała mi się również praca gdzie trzeba było załadować skrzynki na auto. Mimo że było to krótkie to całkiem ciekawe i pomyślane przez twórców gry. Również rozliczanie się z ludźmi dla swojego szefa było całkiem ciekawą rozrywką zobacz sam :). W porównaniu z Mafią pierwszą bardzo spodobało mi się że auto które się psuje można naprawić poprzez patrzenie pod maskę. W pierwszej części gry auto albo wybuchało albo się po prostu psuło i trzeba było szukać nowego. Bardzo nie przydatne gdy w misjach trzeba było dowieźć konkretne auto na miejsce.



Tyle ode mnie. Czekam na wasze opinie :)

 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Mafia 2
PostNapisane: 11 wrz 2010, o 10:26 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2010, o 11:53
Posty: 33
Lokalizacja: Łochów
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Nie wybrano
Ulubiona gra: PES 2010
Już 14sty rozdział. :D

Na następny raz nie zasypuj nas tak rozbudowanymi wypowiedziami xD
Ice

 Zobacz profil 12972617 
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Mafia 2
PostNapisane: 16 wrz 2010, o 17:48 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2010, o 11:53
Posty: 33
Lokalizacja: Łochów
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Nie wybrano
Ulubiona gra: PES 2010
Gra ukończona. Powiem że ma klimacik. Jednakże bardzo krótka, liniowa do tego. Nie dało się bardzo poszaleć. To nie GTA. ;]

 Zobacz profil 12972617 
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Mafia 2
PostNapisane: 16 wrz 2010, o 19:05 
Offline
Pr0-GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2010, o 12:14
Posty: 102
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Nie wybrano
Ulubiona gra: Left 4 Dead 2
Steam Login: zgderek
W dzisiejszych czasach większość gier jest krótkich;p Trzeba zacząć sie przyzwyczajać do tego;p

 Zobacz profil 3061253 
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Mafia 2
PostNapisane: 20 wrz 2010, o 23:25 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 18:11
Posty: 2
Lokalizacja: public_html
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Nie wybrano
Ulubiona gra: Mafia 2
IceFresh napisał(a):
W dzisiejszych czasach większość gier jest krótkich;p Trzeba zacząć sie przyzwyczajać do tego;p


To prawda, niestety, twórcy gier stawiają głownie na grafikę, tak aby gra była efektowna lecz co za tym idzie? 6 godzin grania i po zabawie.

Mafia 2 mnie szczerze mówiąc zaskoczyła pozytywnie. Wciągająca fabuła, dużo akcji. Porównując do gta to było więcej zabawy, rozwałki, niż dobrej gry np. z mojego punktu widzenia misji z GTA 4 a z Mafią 2 nie ma co porównywać, Mafia ma specyficzny klimat, czujesz że grasz w coś konkretnego, w GTA 4 nie odczuwałem tego, chodź nie powiem że jest do niczego.

Tak czy inaczej Mafia 2 to gra której poświęciłem ostatnio najwięcej uwagi i jest godna polecenia. Przechodząc już całą grę odczuwałem niedosyt, chce więcej, więcej. Nigdy nie byłem tak zły przechodząc całą grę.

 Zobacz profil 7838376 
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Mafia 2
PostNapisane: 27 wrz 2010, o 17:50 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2010, o 19:29
Posty: 33
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
w sklepie widziałam za 140 zł . ;] ciekawe czy takie gry są rzeczywiście warte swojej ceny. ;p

 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Mafia 2
PostNapisane: 29 kwi 2011, o 18:44 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2011, o 18:18
Posty: 11
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Nie wybrano
Ulubiona gra: Mass Effect 2
Steam Login: Slimm123
Wypas gra - dobra następczyni jedynki . Widać od razu , że ją dopracowali . Miasto jest pełne detali , twarze ludzi i fizyka ruchów oraz jazdy znakomite . Do tego dojdzie ciekawa fabuła , tylko trochę przykrótka . Na szczęście są jeszcze dodatki . Tak powinny wyglądać gry!

 Zobacz profil 21461768 
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Mafia 2
PostNapisane: 7 maja 2011, o 20:43 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2011, o 12:11
Posty: 13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Nie wybrano
Fajna gierka, chociaż chyba wolę jedynkę!

 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Mafia 2
PostNapisane: 20 maja 2011, o 20:50 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2011, o 20:36
Posty: 14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Nie wybrano
W Media Markt kupiłem za 90zł i powiem krótko, żałuję wydanych pieniędzy. Jako zapalony gracz razem z cut-scenkami grę przeszedłem w ok. 5 godz. Fabuła rewelacyjna i po zakończeniu możemy spodziewać się kolejnej edycji tej kultowej gry.

 Zobacz profil 31822007 
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Mafia 2
PostNapisane: 20 maja 2011, o 20:53 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2011, o 16:20
Posty: 73
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Ojciec Chrzestny
Ja nawet nie kupowałem. U kolegi grałem i nie polecam ;) Tak jak mówił shinq króciutka fabuła, i do tego jeszcze marna grafika...
Lepsza 1 :D

 Zobacz profil 12792539 
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Szukaj:
cron
Reklama
Projekt graficzny: Maciej Fikus | Kodowanie : Jarosław Wulnikowski
Przeglądasz forum jako gość, zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do forum
eCodile is IT company. Our goal are developing custom web application in Poland. We are using plenty the newest technology on frontend (Angular.js, backbone.js, SASS) and backend(node.js, MEAN.js, meteor) side application. eCodile focusing to bring the best real time web application for our client. For that type of application we use socket.io and node.js.