Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Moderator: Bart

Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 mar 2011, o 13:24 
Offline
Pr0-GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2011, o 17:54
Posty: 247
Obrazki: 20
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Gothic, FIFA
Steam Login: mrpicek
Share on Facebook Share on Digg Share on MySpace

Obrazek



Jedna z lepszych gier strategicznych jaką grałem !!
Pierwszy raz jak włączyłem ją to myślałem że będzie nudna i nieciekawa
Jednak kiedy zacząłem grać w kampanie nie mogłem się oderwać od komputera tak mnie wciągneła....

Powiem w skrócie jakie są rasy, jak kampania wygląda i jakie są plusy i minusy gry ;d

Informacje i Wymagania

Gatunki gry: RTS, strategiczna
Wydawca polski: CD Projekt
Wydawca oryginalny: Microsoft Game Studios
Data wydania polskiego: 14 lipiec 2006
Data wydania oryginału: 2006
Język gry: polski
Tryby gry: Multi player, Single player
Dostępna platforma: PC
System operacyjny: Windows XP
Minimalne wymagania sprzętowe:

procesor: 1,4 GHz z technologią SSE
pamięć: 256 MB
grafika: 64 MB
hdd: 2,5 GB
Liczba cd w pudełku: 4

Rasy
Są trzy rasy w grze:
1.Vinci
2.Alin (Alinowie)
3.Cuotl



(opis ras nie jest mojego autorstwa)
źródło:http://www.gry.gildia.pl/gry/rise_of_nations_rise_of_legends/recenzja

Każdą rasą gra się inaczej. Każda wymaga od nas innej taktyki. Jednak w starciu ze sobą są bardzo zbilansowane i nie sposób powiedzieć, że któraś z nich jest lepsza lub gorsza. Grając dobrze każda rasa może nawiązać równoprawną walkę z inną rasą. Oczywiście wymaga to poznania mozliwości wszystkich ras, które biorą udział w konflikcie.

Vinci odpowiadają ludzkości w okresie renesansu. Jednak w świecie na ekranie monitora technika rozwinęła się szybciej niż w świecie rzeczywistym. Dziwaczne machiny zaprojektowane przez Leonarda da Vinci nie pozostały tylko planami na papierze. Znaleźli się ludzie, którzy przekuli te plany i marzenia na rzeczywistość. Tak, więc w armii Vinci znajdziemy parowe czołgi i działa. Kroczące maszyny na węgiel. Jako zwykli piechociarze walczyć będą renesansowi muszkieterowie.

Vinci reprezentują „techniczną” stronę konfliktu. Na przeciwnym biegunie stoi zaś rasa Alin – reprezentująca „magię”. W szeregach tej armii znajdziemy szklane smoki i pustynne demony. Budowle i jednostki przywodzą na myśl „Baśnie 1001 nocy”.

Ostatnią stroną, jaką przyjdzie nam dowodzić w tym konflikcie są Cuotl. Ciężko znaleźć dla nich jakikolwiek odpowiednik. Ktoś ich przyrównał do rasy obcych z filmu „Star Gate” i chyba mogę się z nim w pełni zgodzić. Synteza bardzo zaawansowanej techniki z mistycyzmem i religią. Trochę tak jak u Protosów we wspomnianym już Starcrafcie.


Kampania

Kampania ma ciekawą i długą fabułę. w 1 dzień raczej tej gry byś nie przeszedł...
gracz podejmuje sam na jakie miasto chce atakować dzięki Mapach Strategicznych i Taktycznych :D

Do wyboru mamy kampanie podzieloną na trzy duże rozdziały, tryb skirmish oraz rozgrywkę multiplayer. Oczywiście odruchowo kliknąłem tryb kampanii, no i się zaczęło…

Mapa Taktyczna – czyli ta gdzie toczy się zasadnicza część gry. Jednak w Rise of the Nation mamy jeszcze „Mapę Strategiczną” gdzie decydujemy, którą prowincje i jakimi siłami zaatakować. Co prawda jest to raczej zbędny bajer bo gra tak czy inaczej pozostaje liniowa, bo po prostu ustalamy, którą prowincje atakujemy najpierw, a którą chwile później.

Plusy i Minusy
Plusy:
+ zróznicowanie ras
+ klimat
+ długość kampanii
+ grafika


Minusy:
- na dłuższą metę może znudzić
- niedopracowany tryb mapy strategicznej
- muzyka



Rise of Legends - Intro (HQ)


Rise of Legends Official Trailer


 Zobacz profil 3692709 
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 mar 2011, o 15:04 
Offline
Uzależniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2011, o 16:07
Posty: 250
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Duuużo tego...
Platforma: XBOX360
Lubię takie tytuły, grałem we wcześniejszą część i bardzo mi się podobała. Rise of Legends również dobra gra.

 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Szukaj:
cron
Reklama
Projekt graficzny: Maciej Fikus | Kodowanie : Jarosław Wulnikowski
Przeglądasz forum jako gość, zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do forum
eCodile is IT company. Our goal are developing custom web application in Poland. We are using plenty the newest technology on frontend (Angular.js, backbone.js, SASS) and backend(node.js, MEAN.js, meteor) side application. eCodile focusing to bring the best real time web application for our client. For that type of application we use socket.io and node.js.