Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Moderator: MiX

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 mar 2011, o 19:33 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010, o 07:19
Posty: 226
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Warcraft III
Steam Login: ficusdesign
Share on Facebook Share on Digg Share on MySpace

Minecraft



Cytuj:
Nietypowa gra niezależna pozwalająca graczom na swobodne wznoszenie wymyślonych przez nich budynków w świecie osadzonym w realiach fantasy.

Minecraft to przebojowa produkcja niezależnego studia Mojang Specifications. Gracze wcielają się w górnika, który wpierw pozyskuje duże przypominające cegły bloki, a potem tworzy z nich różnego rodzaju konstrukcje.

Cała gra to w gruncie rzeczy jedna wielka piaskownica, nieograniczająca w żaden sposób swobody gracza. Zostajemy wrzuceni do wygenerowanego proceduralnie świata zbudowanego w całości z trójwymiarowych bloków. Bawiąc się w górnika uzyskujemy materiały, z których potem produkujemy wszystko, co tylko sobie wymarzymy – broń, narzędzia czy budynki. Świat Minecrafta zbudowany jest jedynie z takich właśnie bloków i w grze znajdziemy 55 różnych ich rodzajów, każdy posiadający własne cechy i nadający się do różnych celów.

Gra oferuje zabawę w trybie klasycznym, w którym możemy bez żadnego stresu tworzyć kolejne konstrukcje oraz tryb Survival. W tym drugim gracze mogą czuć się bezpiecznie jedynie podczas dnia. Gdy natomiast zapada noc pojawiają się potwory, a ich jedynym celem jest pozbawienie nas życia i tylko odpowiednie przygotowanie w czasie dnia może nas ocalić przed śmiercią. Nasze działania mogą sięgać tak daleko, jak tylko zechcemy, ponieważ świat gry jest nieograniczony i generuje się automatycznie wraz z odkrywaniem nowych obszarów. Dodatkowo, twórcy zadbali o udostępnienie trybu multiplayer, w którym wznosimy konstrukcje we współpracy z innymi graczami.

Grafika Minecraft utrzymana jest w stylistyce retro. Choć całość gry stworzona została w pełnym trójwymiarze, to jednocześnie każdy element świata zbudowany jest z dużych prostokątnych bloków, przywołując na myśl produkcje z 8-bitowych komputerów typu Commodore 64.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=15755

Tak, tak, wiem - nie jestem kreatywny ;P

Gra zdecydowanie godna polecenia, w ostatnim czasie coraz więcej o niej słychać i sądzę że niedługo popularność gwałtownie wzrośnie. Jesteś kreatywny? Wyżyj się i zbuduj co tylko twoja głowa może stworzyć w wyobraźni.

Z tego co słyszałem, jest planowana wersja gry na IPhone.
Oryginalna wersja na PC kosztuje obecnie 14.99€ a o ile się nie mylę w następnej wersji po becie ma kosztować 19.99€. Kupując grę teraz, wszystkie następne update'y i nowe wersje masz za darmo!

Dla ludzi z mniejszym portfelem pozostaje pirat ;P O tym akurat się głębiej nie chce wypowiadać - w końcu to nielegalne :grr:


Ktoś się nudził. Gra w rzeczywistości wygląda delikatnie inaczej - pan z filmu wgrrrane tekstury polepszające grafikę - podstawowa grafika ma swój klimat :P + zapewne mod do latania itd. Wielu graczy preferuje zwykłą rozgrywkę bez "wspomagaczy" - ale takie miasteczko można stworzyć ;P Trochę to zajmuje ale... dla chcącego nic trudnego :P


 Zobacz profil 6699230 
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2011, o 20:58 
Offline
Pr0-GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2011, o 17:54
Posty: 247
Obrazki: 20
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Gothic, FIFA
Steam Login: mrpicek
Minecraft Jest Super grą :) wciągającą jak nie wiem .... niby kwadraciki ale jak można je wykorzystać :D

Ja niedługo będę mógł dać jakieś screeny z mojego świata :d

ostatnio jakoś nie chciało mi się grać więc przez tydzień nie grałem i nagle znowu zacząłem ;d

Ta gra jest dla osób kreatywnych i z dużymi pomysłami ;]
ja mam teraz kilka w głowie i zamierzam je zrobić jak skończę zrobię screeny i je pokażę wam :D

Wy też pokazujcie co stworzyliście, swoje pomysły które zrobiliście itp. :D

Kilka przydatnych linków;
http://www.minecraft.net/
http://www.minecraftwiki.net/wiki/Crafting
http://mycraft.pl/

:D Polecam grę i można by kiedyś zrobić jakiś fajny serwer z modami i razem pograć ;]

ten gościu też ma nieźle miasto :D


 Zobacz profil 3692709 
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2011, o 21:40 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2011, o 14:52
Posty: 29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Crash Bandicoot
Gra rewelacja :D Polecam założyć własny serwer LAN w celu zainstalowania dodatków/pluginów które potrafią wprowadzić kilka fajnych opcji.

Cieszy mnie fakt, że cały czas są jakieś aktualizacje (darmowe) :)

"Kupując grę teraz, wszystkie następne update'y i nowe wersje masz za darmo! "
-To już jest chyba nie aktualne ;p

Ps. Może Grrramy.pl pokusi się o serwer? Łącze się w nadzieji :P

 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2011, o 22:27 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010, o 07:19
Posty: 226
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Warcraft III
Steam Login: ficusdesign
O ile wiem, kupujac gre teraz i update'y za free to aktualna wiadomosc. Jutro sie upewnie, ale jestem prawie pewien ^^

Co do serwera. Sam serwer jestesmy raczej w stanie zapewnic, gorzej z obeznanymi ludzmi ktorzy by go stowrzyli pod wzgledem pluginow itd.

Sorry za brak polskich znakow i bledy - na komorce nie specjalnie lubie polskie znaki :p

 Zobacz profil 6699230 
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2011, o 20:16 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2011, o 14:52
Posty: 29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Crash Bandicoot
Ja, z kilkoma znajomymi robiliśmy jeden mały serwer na lokalnym hostingu kiedyś :P Nie mieliśmy problemów z pluginami i konfiguracją. Niestety ich wersja gry "nie pochodzi od producenta" :P i póki co nie mam za wiele czasu. Ale w przyszłości kto wie? Mógłbym pomóc w prowadzeniu takiego serwera :).

 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2011, o 20:20 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010, o 07:19
Posty: 226
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Warcraft III
Steam Login: ficusdesign
Do publicznych serwerów wymagane są pluginy i ludzie którzy się naprawdę znają od środka gry :P
W sieci aż roi się od cheaterów wykorzystujących błędy w grze, a to X-Ray do kopalni, a to klonowanie itemów itd.

Jeśli gra się na własnym serwerze z znajomymi to można postawić suchy serwer i mieć zaufanie do kumpli że grają czysto, ale publiczne bez zabezpieczeń ani rusz. Tacy oszuści zbyt psują grę innym graczom. Co z tego że dostaną bana i ich nie ma, szkody zostają.

Jeśli umiałbym się tym zająć lub znaleźć dobrą ekipę która potrafi przystosować dobrze taki serwer to skontaktuj się z Jagiem lub zemną :)

 Zobacz profil 6699230 
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 mar 2011, o 16:28 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2011, o 07:28
Posty: 46
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Counter Strike
Steam Login: FaherPL
Super gra.Mam nawet swój serwer hamachi

 Zobacz profil 6161019 
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 mar 2011, o 16:34 
Offline
Pr0-GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2011, o 17:54
Posty: 247
Obrazki: 20
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Gothic, FIFA
Steam Login: mrpicek
a masz oryginał czy "pirata" ??

 Zobacz profil 3692709 
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 mar 2011, o 18:23 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2011, o 07:28
Posty: 46
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Counter Strike
Steam Login: FaherPL
pirata a co?

 Zobacz profil 6161019 
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 mar 2011, o 19:34 
Offline
HardCore
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2010, o 13:25
Posty: 934
Obrazki: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: League of Legends
Steam Login: btq12 / testowe666
Mi sie bardzo bardzo podoba :D Trudno crafting ogarnac ale ujdzie :PP

 Zobacz profil 13421729 
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Szukaj:
cron
Reklama
Projekt graficzny: Maciej Fikus | Kodowanie : Jarosław Wulnikowski
Przeglądasz forum jako gość, zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do forum
eCodile is IT company. Our goal are developing custom web application in Poland. We are using plenty the newest technology on frontend (Angular.js, backbone.js, SASS) and backend(node.js, MEAN.js, meteor) side application. eCodile focusing to bring the best real time web application for our client. For that type of application we use socket.io and node.js.