Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 lip 2011, o 11:13 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2011, o 12:27
Posty: 91
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Assassin's Creed
Share on Facebook Share on Digg Share on MySpace
Siemanko. :D Wpadłem na pomysł by na naszym forum przeprowadzić sesję RPG na temat gier. Wzbogaciło by to ilość postów na forum jak i dało by to dużo fajnej zabawy. ;P Już pisze na czym miałoby to polegać.
A mianowicie: Sesja RPG jest to jednorazowa rozgrywka prowadzona przez Mistrza Gry dla graczy. Podam Wam teraz przykład wymyślony od tak sobie na poczekaniu, jednakże nie będę się rozpisywał bo to bez sensu...

Mistrz gry:
Miasto do którego przybyłeś tętniło życiem. Ludzie ledwo co mieścili się na ulicach, nie mówiąc już o jeździe konno... [bla bla bla, bla bla bla (oczywiście zostanie to zastąpione sensownym tekstem.) =] ] Nagle ujrzałeś karczmę o takim i takim wyglądzie. Twoje poszukiwania w końcu się opłaciły. [bla bla bla, bla bla bla]

i wtedy MG kończy swój post i czeka na odpowiedź gracza. A ten dla przykładu pisze

Gracz I
Ujrzawszy karczmę zachwyciłem się wielce i poczłapałem w jej kierunku, przeciskając się przez chmarę ludzi. [bla bla bla, sratatata]

No i tak rozgrywka się toczy. W prowadzonej prze ze mnie sesji... Nie. Najpierw napiszcie czy kręci Was coś takiego i kto w ogóle byłby chętny by zabawić się w takie coś. xd
Podam wam tylko mały zarys tej fabuły w okół której toczyła by się rozgrywka.

Teraźniejszość, 10 urodziny Grrramy.pl. Na galę zostały zaproszone prze najróżniejsze gwiazdy estrady gier wideo. Wszyscy czekają tylko na reprezentantów tego forum. Oczywiście rozgrywka w miarę czasu rozwinie się i to bardzo bo mam dużo pomysłów. :D
Reprezentantami będą oczywiście osoby które się zapiszą. Każdy będzie musiał wykreować swoją postać i napisać o niej właśnie w tym temacie. Chodzi tu o

Charakter
Historię
Wygląd
Umiejętności

Granicą jest tylko wasza wyobraźnia jednakże niech się to trzyma kupy. xD Aha i nie róbcie ze swojego "reprezentanta" super herosa tylko niech ma też wady. :wink: No i to by było chyba na tyle... Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o fabule, to najpierw muszę zobaczyć, czy ktoś jest w ogóle tym zainteresowany, bo nie będę pisał po to żeby nikt nie zagrał.

PS. tutaj macie przykładową mechanikę gier PBF, czy też krótkich sesji.
http://www.gothicgry.fora.pl/regulamin- ... ,8936.html

PS.2 Podsumowując chętnych proszę o pisanie w tym temacie. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Rozgrywkę zacznę jak będzie minimum 3 graczy a maksimum 5. To chyba jasne. xd Czekam na pytania i zgłoszenia. ;)

 Zobacz profil 2089709 
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lip 2011, o 13:48 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010, o 07:19
Posty: 226
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Warcraft III
Steam Login: ficusdesign
Ogólnie bracia interesują się sesjami RPG, z gromadką znajomych toczą takie sesje, z tym że w realu :P
Pomysł ciekawy, jeśli będzie więcej ludzi można pomyśleć nad tym ;) Choć osobiście wolę sesje w realiach twojego pierwszego pomysłu ;)

 Zobacz profil 6699230 
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lip 2011, o 13:58 
Offline
GRRracz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2011, o 12:27
Posty: 91
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Assassin's Creed
W realiach pierwszego pomysłu? Nie za bardzo wiem o co chodzi, ale to pewnie przez to że mam wrodzoną "niekumatość". xD Czyli mam rozumieć, że jeżeli były by jeszcze 2 osoby to byś się pisał na takie cosik? :D

 Zobacz profil 2089709 
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lip 2011, o 15:03 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010, o 07:19
Posty: 226
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Ulubiona gra: Warcraft III
Steam Login: ficusdesign
Miasto do którego przybyłeś tętniło życiem. Ludzie ledwo co mieścili się na ulicach, nie mówiąc już o jeździe konno... [bla bla bla, bla bla bla (oczywiście zostanie to zastąpione sensownym tekstem.) =] ] Nagle ujrzałeś karczmę o takim i takim wyglądzie. Twoje poszukiwania w końcu się opłaciły. [bla bla bla, bla bla bla]


Nie teraźniejszość :P

 Zobacz profil 6699230 
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Szukaj:
cron
Reklama
Projekt graficzny: Maciej Fikus | Kodowanie : Jarosław Wulnikowski
Przeglądasz forum jako gość, zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do forum
eCodile is IT company. Our goal are developing custom web application in Poland. We are using plenty the newest technology on frontend (Angular.js, backbone.js, SASS) and backend(node.js, MEAN.js, meteor) side application. eCodile focusing to bring the best real time web application for our client. For that type of application we use socket.io and node.js.